Piratismin uudet ilmenemismuodot

Webinaari

Ajankohta

28.1.2025 10.00 – 11.30

Paikka

TEAMS online

Hinta

Maksuton!

Ilmoittautuminen päättynyt 27.1.2025 klo 14.15.
Linkki webinaariin löytyy sivun alalaidasta, jos et ehtinyt ilmoittautua mukaan määräaikaan mennessä.

Materiaalit

Materiaalit päivitetään tähän. Materiaalien avaamiseksi tarvitaan salasana, joka lähetetään osallistujille Teams-linkin kera päivää ennen tilaisuuden alkua.

Kannas Tuomas

Pihkala Jaana

 

Järjestävä organisaatio

ttvk logo

IPR University Center

Pirate Ship On The High Seas. 3D Illustration.

IPR University Center yhteistyössä Tekijänoikeuden tiedotus- ja valvontakeskuksen kanssa järjestävät maksuttoman webinaarin aiheesta piratismin uudet ilmenemismuodot.

Erilaisten tuoteväärennösten ja piratismin ilmenemismuodot ovat siirtyneet verkkoon ja kehittyneet monimutkaisemmiksi kuin koskaan. Laittomat suoratoistopalvelut, NFT-väärennökset ja pimeillä markkinoilla myytävät tilaustunnukset tarjoavat mahdollisuuksia monelaiseen rikolliseen toimintaan samalla kun ne haastavat yrityksiä ja kuluttajia aivan uusilla tavoilla. Sosiaalisen median alustoja, kuten Telegramia, Facebookia ja TikTokia, käytetään piratismituotteiden mainontaan ja levitykseen. Verkkokauppapiratismi ja mobiilisovellusten kopiot houkuttelevat kuluttajia väärennöksillä, joista osa saattaa sisältää haittaohjelmia.

Yritysten on suojattava sisältönsä ja maineensa entistä kattavammilla keinoilla – tehokkaat valvontaratkaisut ja piratismin torjunta auttavat taistelemaan näitä moderneja uhkia vastaan.

Webinaarin puhujana ja asiantuntijana ovat Tekijänoikeuden tiedotus- ja valvontakeskuksen toiminnanjohtaja Jaana Pihkala sekä Suomen Antipiratismiyhdistyksen puheenjohtaja Tuomas Kannas. Webinaarissa on aikaa myös kysymyksille ja keskustelulle.

Tervetuloa mukaan!

Järjestävä organisaatio

IPR University Center ja Tekijänoikeuden tiedotus- ja valvontakeskus

Luennoitsijat

Lisätietoja

Microsoft Teams

Join the meeting now
Meeting ID: 371 080 634 707
Passcode: QH7eP9dj

Share: